چرا طلا زنگ نمی زند؟

دومین ماده معدنی که در قرآن آمده، گل(طین) است که ده بار در ارتباط با خلق انسان توسط خدا به کار رفته است.دو کاربرد دیگر آن در ارتباط با ساختن برجی توسط فرعون است. ذهن انسان امواج الکترومغناطیس تولید و در جهان پیرامون خود منتشر میکند، پس ذهن ما نیز یک مولد طیف انرژی است و تحت تاثیر منابع قدرتمند دیگر در کیهان قرار میگیرد. برخی دانشمندان عقیده دارند که در زمان شکل گیری، زمین در معرض تشعشعات رادیو اکتیو سیاره اورانوس قرار گرفت. عرض این سیارک ۱۰ فوت (۳ متر) تخمین زده شد که با سرعت حدود ۱۸ کیلومتر در ثانیه حرکت می کرد.

در این پست می توانید محتواهای موجود در سایت شمش طلا نیوز مرتبط با سیاره الماس را ببینید. جیمز کامرون، سازنده عظیمترین و تاثیرگذارترین فیلمهای علمی ـ تخیلی جهان که مرگ تایتانیک را در فیلمی به همین نام و قیام پاندوراییها در فیلم آواتار به تصویر کشیده یکی از موسسان این شرکت جسور است که میخواهند نسل جدید جویندگان طلا را به فضای بین سیارهای راهی کنند. این کار بزرگ که بیشتر شبیه یک فیلم علمی ـ تخیلی بزرگ است، کارگردان بزرگی را نیز در کنار خود دارد.

در چشماندازی که توسط مریخنورد فرصت در سال 2016 به ثبت رسید، یک جت فضایی در فاصلهای دور به چشم میخورد که در واقعیت مشابه این پدیده را در زمین با گردباد میشناسیم. نور نماد خودآگاهی خلاق است که وجود انسان را در هفت رنگ متجلّی می سازد. از این رو مناسب آن است که این حکایت با رنگ سیاه توصیف می شد نه آبی؛ زیرا سیاه رنگ تقابلی سفید، قرب، است؛ اما به هر جهت حکایت پنجم حکایت رنگ آبی است، پس بایستی از منظر این رنگ به آن نگریسته شود.

یکی از پیکرهایی که یونانیان باستان برای مریخ میپنداشتند اسب بود، و واژه مارس از همین مریخ آمدهاست یعنی مرداخ و مرداس نامی است که به پدر ضحاک میدادهاند و این نام در میان عرب بسیار است. همچنین در کشورهای غربی به صورت علم، مورد بررسی قرار گرفته است. منظومه شمسی در مرکز( بازوی شکارچی) Orion Arm ( حالا دقیقا کجاس رو نمی دونم)، 26000 سال نوری از مرکز کهکشان راه شیری قرار دارد. با این توضیح، سیاره عطارد (Mercury) اولین و کوچکترین سیاره از سیارات منظومه شمسی است که کمترین فاصله را با خورشید دارد. هدف دو ماموریت جدید در سیاره زهره درک این موضوع است که چگونه این سیاره زمانی که ویژگی های بسیار مشابه ما را دارد به جهانی جهنمی مانند تبدیل شده و اینکه ممکن است اولین جهان قابل سکونت در منظومه شمسی باشد که دارای اقیانوس و آب و هوای مشابه زمین است.

مقایسه مکانی مانند مریخ (یک سیاره) با تایتان (یک قمر) و با تریتون (قمری است که احتمالاً در کمربند کوییپر متولد شده و مدتها پیش تبدیل به بزرگترین قمر نپتون شده است) و با پلوتو (یک سیاره کوتوله) است. ظاهر زحل، با حلقههایی از یخ آراسته شده و آن را به زیباترین پدیده در منظومه شمسی تبدیل نموده است. اما این جو بسیار ضخیم بوده و با این که نفوذ به آن دشوار است ولی جدیدا دانشمندان توانستند با نفوذ از این جو ضخیم اطلاعاتی درباره سطح ناهید به دست آورند.

نینکه ون در مارل، دیگر ستاره شناس رصدخانه لیدن نیز میگوید: «ما بسیار خوشحالیم که اکنون میتوانیم کل سفر این مولکولهای پیچیده را از ابرهایی که ستارهها را تشکیل میدهند، تا دیسکهای تشکیل دهنده سیارات و دنباله دارها دنبال کنیم. این سیاره تا مقدار زیادی از هلیوم و هیدروژن تشکیل شده است ولی هنوز در مورد حالت هسته این سیاره بحث و گفتگو است و باید کشف شود که آیا هسته زحل جامد است یا خیر؟ آیا باید خودمان علم آسترولوژی را برای خرید و فروش هایمان یاد بگیریم یا اینکه باید برای آن هزینه بپردازیم یا در کانال های شبکه های مجازی با پرداخت هزینه به این جور اطلاعات دست بیابیم؟

آیا میدانید چه روزی از هفته به سیاره ناهید تعلق دارد؟ روزنامهنگاران زیادی درباره کار سخت و طاقتفرسای آنها مقالههای متنوعی مینویسند و شاید روزی یکی از آنها که از همه باهوشتر است و از زندگی سخت خود به ستوه آمده، مسیر یکی از آن خرده سیارکها را کج کند و به عملیات تروریستی بر ضدسیاره مادری خود اقدام نماید که حالا او و زندگیش را به بردگی کشیده است. ترکیب دقیق آنها همچنان نامشخص است. این سیارات ابعاد مختلفی داشتند و قطر برخی از آنها حتی به ۳هزار کیلومتر نیز می رسید.

طلا فلزی گران بهاست که با رنگ زرد براق خود شناسایی می شود. دو دانشمند آلمانی به نام های ربنو و رائو اخیرا یک نظریه جدیدی در رابطه با اساس پیدایش طلا به دست آوردند. در این فرآیند فلزات دیگری نیز راهی اعماق زمین شدهاند که از آن جمله میتوان به طلا و پلاتینیوم اشاره کرد. هیچ یخ نرمی در این سیاره وجود ندارد و تنها یخ معمولی در آن دیده میشود که یک لایه شبیه به دوده روی آن را میپوشاند.

مثلا اگر در آن لحظه همه در بازار تصمیم بگیرند که روی فروش باشند، این تصمیم قطعا باعث ریزش بازار میشود. این تشعشعات گفته شده، باعث تشکیل ایزوتوپ هایی شدند که هنوز نیز موجودند. این آیینه انوار وجود آدمی را که متضمّن نشان هفت ستاره، هفت اقلیم و خودآگاهی وجود در قالب هفت بانو است منعکس میسازد. هدف از این مأموریت بررسی میزان پیشرفت شیمی پریبیوتیک این قمر است. برای مثال قمر میماس (Mimas) چاله ای دارد که یک سوم قطر این قمر را پوشانده است. سیاره زحل یک غول گاز است زیرا به طور عمده از هیدروژن و هلیوم تشکیل شده است.

نسبت نیتروژن جوی تایتان نشان میدهد بلوکهای سازنده این قمر در اوایل تاریخی منظومه شمسی در ابر گاز و غبار یکسان با خورشید شکل گرفتند و منشأ این بلوکها دیسک گرم مواد زحل نیست. اما عنوان دومین سیاره بزرگ منظومه شمسی به زحل می رسد. در واقع انسلادوس یکی از انعکاسیترین بدنههای منظومه شمسی است که سالها دانشمندان دلیل آن را نمیدانستند. اگر سیاره دارای جو باشد، درجه حرارت ممکن است به اندازه کافی مناسب باشد تا آب مایع را روی سطح خود نگه دارد و آن را 86٪ شبیه زمین می کند. پس تا این جا اولویت یا قانون خاصی برای انتخاب یکی از دو دست وجود ندارد.

پس انگشت اشاره می تواند انتخاب مناسبی برای انداختن انگشتر هایی با نشان خانوادگی، سمبل برادری یا نژادی باشد و بسیاری از مردان به انداختن انگشتر در این انگشت عادت کرده اند. سعادت و نیک خواهی بخت را با توجه به ویژگی مشتری در احکام نجوم به ازدواج خیر با دختر ایلخان کرد که سرآغازی است برای ازدواج های دیگر او نشان داده است. قطب شمال زحل یک ویژگی جوی جالب دارد و آن یک جریان جت مانند شش ضلعی است. در حقیقت مقادیر قابل توجهی از فلزات گرانبها در هسته زمین وجود دارند و جالب اینکه آنقدر زیاد است که با استفاده از آن میتوان سراسر زمین را با لایهای به قطر 4 متر پوشاند.

دیدگاهتان را بنویسید