پس طرف تاريک آن شب است

این سیاره زمین دوم نیست، زیرا به طور قابل توجهی سنگینتر است و ترکیب جوی متفاوتی دارد. به گزارش اسپیس، محققان مقادیر قابل توجهی آب در اتمسفر یک سیاره بزرگ خارج از منظومه شمسی کشف کردند. مواد شیمیایی و مولکولهای اطراف یک سیارهی فراخورشیدی میتوانند اطلاعات زیادی را درمورد آنچه ممکن است روی سطح سیاره وجود داشته باشد، در اختیار پژوهشگران قرار دهند . این سیاره حتی ممکن است دارای ابرهای بارانی باشد، اگرچه محققان هنوز نتوانستهاند این موضوع را تأیید کنند. دمای هسته ممکن است حدود 10 برابر داغ تر از زمین ، بالغ بر 4000 درجه کلوین ، باشد.

به خاطر نزدیکی این سیاره به خورشید اگر در طرف رو به خورشید آن (بخشی که روز است) قرار بگیرید به راحتی در دمای ۴۶۵درجه سانتیگراد پخته خواهید شد و به علت حرکتی وضعی آرامش اگر در طرف شب آن قرار بگیرید آن قدر سرد خواهد شد که در دمای ۱۴۸- درجه سانتیگراد به راحتی مرگ را بر اثر یخ بستن تجربه میکنید. ستاره ها آن قدر از زمين دورند كه حتي وقتي با تلسكوپ به آنها نگاه مي كنيم فقط نقاط روشني از نور در آسمان به نظر می رسند. گاهي زمين ، ماه و خورشيد در يك جهت قرار ميگيرند و سايه زمين بر روي ماه ميافتد.

با اینکه این سیاره یک غول گازی نیست، اما دارای یک جو ضخیم و پر فشار است که احتمالا یک هسته بزرگ و سنگی را احاطه کرده است و به دلیل فشار خردکننده آن، انسانها قادر به قدم زدن بر روی سطح این سیاره نخواهند بود. عـــــلاوه بر این، مطالعـاتی در زمیـنـه­ ظرفیت پالایندگی ریزجلبک­ها در محیط­های دریایی بر روی فلزات سنگین و سموم کشاورزی انجام شده است، که نتایج امیدوار کننده­ای را منتشر نموده­اند (12-14). در دهه اخیر، ریزجلبـک­ها به عنوان تولیـدکنندگان بالقــوه ترکیبــآات آنتی بیوتیکی معرفی شده­اند. اما در این سرزمین با زنی مطربه به نام زهره برخوردند، عاشق او شدند و با او گناهان زیاد در زمین مرتكب شدند تا سرانجام مورد غضب خداوندی قرار گرفتند و عقوبتشان این شد كه هر دو تا روز قیامت از موی سر در چاهی در بابل آویخته باشند.

انفجار نهایی یک ستاره ی سنگین را ابرنواختر مینامند ولی خورشید ما هیچگاه انفجاری اینچنین را تجربه نخواهد کرد چرا که کمترین جرم مورد نیاز برای رخداد یک ابرنواختر، هشت برابر جرم خورشید ما است. همه ما سیارات و اجرام آسمانی را می شناسیم که مستقیم یا غیرمستقیم به دور خورشید می چرخند ، اما در مورد نظم سیارات وقتی از ترتیب سیارات صحبت می کنیم ، به فاصله چرخش هر یک از اجرام آسمانی روی خورشید اشاره نمی کنیم. سیاره مورد نظر با عنوان “K۲-۱۸b” شناخته میشود و به دور یک ستاره کوتوله قرمز در فاصله حدود ۱۱۰ سال نوری از ما در صورت فلکی “لئو”(Leo) میچرخد.

اما یک مانع وجود دارد: اگر RLSها واقعا میزبان میکروبهای بیگانه باشند، نباید نزدیکشان شویم تا خطر آلودگی آنها را تهدید کند. مطالعه بیشتر میتواند به تعیین اینکه چه مقدار آب در جو آن وجود دارد، چه مقدار ابر وجود دارد و از همه مهمتر آیا نیتروژن و متان نیز در آن وجود دارند، کمک کند که اگر چنین باشد این امر احتمال برای یافتن زندگی در “K۲-۱۸b” را تقویت میکند. اکنون به لطف مشاهدات تلسکوپ فضایی هابل، بخار آب برای اولین بار در جو یک سیاره موسوم به “K۲-۱۸ b” که پتانسیل قابل سکونت بودن را دارد، مشاهده شده است.

باید اعتراف کنیم که انسان حداقل با یک روش مهم – از نظر معنوی آنها با حیوانات متفاوت است. محققان ناسا متوجه شده اند اتمسفر این سیاره به ارتقای درک انسان از سیارات و فرایندهای آنان در منظومه شمسی کمک می کند. ضمن اینکه اولین سد برای مهاجرت به این سیاره فاصله ما با آن است، چرا که سیاره “K۲-۱۸ b” صد و ۱۰ سال نوری از زمین فاصله دارد و انسان به این زودیها نمیتواند به آن سفر کند. اما وجود آب روی یک سیاره سنگی بسیار نادر است و باعث میشود کشف بخار آب و احتمالاً حتی باران در سیاراتی مثل سیاره “K۲-۱۸ b” یک پیشرفت شگفت آور باشد.

به گزارش فضای مجازی خبرگزاری صدا و سیما، یک تیم تحقیق روی سیارههای فراخورشیدی در کالج دانشگاهی لندن(University College London) مدعی شده است که اولین سیاره فراخورشیدی احتمالا قابل سکونت پس از زمین را در کیهان یافته است. اکنون دانشمندان ناسا می گویند سیاره ای یافته اند که به لحاظ گردش اطراف ستاره مرکزی، تقریباً به زمین در منظومه ما شباهت دارد. در این حین که ناسا در مییابد تا چگونه با رعایت پروتکلهای حفاظت سیارهای خودش RSLها را کاوش کند، توریستهای آینده میتوانند با دوربینهای دوچشمی خود این پدیده رازآلود را از دور تحسین کنند. با اینکه آتشفشانهای خاموش سرنخهایی را فراهم میکنند، آتشفشانهای فعال میتوانند در عمل به درک بهتر کمک کنند.

مثل کوه المپوس، باقی این آتشفشانها نیز از آتشفشانهای روی زمین بزرگتر هستند؛ احتمالا به این دلیل که مریخ نیروی گرانش کمتری دارد و آتشفشانها میتوانند بلندتر شوند. اورانوس، نپتون و پلوتون در دوره باستان ناشناخته بودند، بنابراین ستارهشناسان مدرن آنها را کشف و نامگذاری کردهاند با این حال نام این سه سیاره نیز با الهام از خدایان یونان و روم باستان گذاشته شده است. آن به دلیل مدار بسیار غیر عادی پلوتون می باشد . از هزار و 800 سیاره خارج از منظومه شمسی که از 20 سال پیش کشف شده اند ، حدود 20 سیاره در مدار ستاره های خود در حال چرخش هستند.

مارینر دو: این فضاپیما توسط ناسا در اوت ۱۹۶۲ پرتاب و در دسامبر ۱۹۶۳ از ۳۵ هزار کیلومتری زهره گذشت، طی مشاهدات این سفیه ابرهای سفید رنگ مایل به زردی سطح زهره را پوشانده بود شکافی در ابرها رؤیت نمیشد. این جرم اولین بار در ۳۰ دسامبر سال ۱۹۸۳ توسط ایراس (ماهواره ستاره شناسی مادون قرمز) دیده شد. وقتی اولین کلونیها سیاره سرخ را بهرهبرداری کنیم، این سیاره مکانی شگفتانگیز برای توریستهای آینده خواهد بود. روش استخراج طلا چه زمانی که به صورت کوه طلا از آن یاد و چه هنگامی که با نوع معدنی آن که غالبا در رگه های کانی کوارتز یافت می شود و وقتی که در مواد رسوبی به صورت ته نشین شده وجود دارد، متفاوت است.

طارق مالک در پاسخ به سؤالی درباره احتمال وجود نشانه های حیات در این سیاره گفت:« در اطراف هر سیاره ای، محدوده ای به نام گلدی لاکس Goldilocks Zone وجود دارد که در این فاصله امکان وجود آب به شکل مایع، مانند آنچه در اقیانوس های کره زمین دیده می شود، وجود دارد. نه تنها کل سطح می ماس(Mimas) دهانه دار است، بلکه داغ یک دهانه بزرگ در آن یافت می شود که در نوع خود با هر دهانه بزرگ دیگری در منظومه شمسی برابری می کند.قطر این دهانه km138،عمق آن km10 وقله مرکزی آن در ردیف کوه های بزرگ روی زمین است .عمر این دهانه را چند میلیارد سال می دانند.

نکته قابل توجه در خصوص این بازی , وجود نداشتن مپ یا سفر سریع ( Fast Travel ) یا مارک گذاری است , هر گشت و گذار یک تمرین آماده سازی است پس صبر داشته باشید و زنده بمانید ! از جمله اينكه ماه هر ماهه دور كاملي از حالتهاي مختلف از ماه نو تا هلال و تربيع و غيره را در مينوردد. اما همچنان میتوانیم شواهد گستردهای از آبهای گذشته را روی آن ببینیم؛ از جمله نواحی «تلماسههای شبحوار» (Ghost Dunes) در نوکتیس لابرینتوس (Noctis Labyrinthus) و حوضه هلاس (Hellas basin). تیمی در موسسه تحقیقاتی در مورد سیارات فراخورشیدی در دانشگاه مونترال روز گذشته یافتههای خود را درباره این سیاره منتشر کرده است.

در واقع با در نظر گرفتن اقیانوسهایی که طی چند سال گذشته در مکانهای دیگر منظومه شمسی کشف شدهاند، شاید بتوان نتیجه گرفت که تقریبا همه جای عالم کمربند حیات است! طبق گفته ناسا، دره مارینر (Valles Marineris) تقریبا ۳۰۰۰ کیلومتر طول دارد. گروهی بین المللی از دانشمندان اخترشناس برای نخستین بار، سیاره ای خارج از منظومه شمسی کشف کردند که تقریبا اندازه کره زمین است و در آن احتمالا آب به صورت مایع وجود دارد.

به محض اینکه آب به شکل مایع متراکم شود، قطرات باران به سمت هسته فرو میریزند و با افزایش فشار اتمسفر به حالت گاز بازمیگردند. با توجه به اهمیت نابودی اتمسفر در سیارهها، علاقهی زیادی به استفاده از تلسکوپهایی مانند تلسکوپ فضایی جیمز وب (JWST) وجود دارد؛ برای تعیین اینکه آیا این سیارات دارای اتمسفر هستند یا خیر و در صورت مثبت بودن جواب، ترکیب آنها به چه شکل است. ماه با مادر، خانه و خانواده و دوران کودکیتان مرتبط است و اینکه دوست دارید خانهتان را چگونه تزیین کنید. در این بهترین بازی بقا در جزیره اندروید در ابتدا تنها شروع میکنید و باید از هیچ آغاز و در راستای تمامی چیزهایی که میخواهید تلاش کنید.

ماه در مدار بيضي شكل، كه زمين در يكي از كانونهاي آن است، به دور زمين ميگردد. 4- مدت گردش زمين به دور خورشيد يک سال يا 365 روز و 6 ساعت مي باشد. خط استوا با توجه به مسیر مداری سیاره به دور خورشید فقط ۳ درجه منحرف میشود این بدان معناست که مشتری تقریباً به صورت عمود میچرخد و فصول مختلف ندارد. این نور به هنگام عبور کمی منحرف میشود و بدین ترتیب نوع مولکول های سازنده آن در فضا مشخص میشود. این کره از نظر ساختار مشابه کره زمین اما کمی کوچکتر از آن است. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ به نقل از شبکه تلویزیونی فاکس نیوز،سازمان فضایی آمریکا، سیاره ای شبیه به کره زمین کشف کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید