مراکز گردشگری ترکیه – مهاجرت

پس از سقوط امپراتوری عثمانی، جمهوری ترکیه در سال 1923 به وقوع پیوست و در انتخابات آتاتورک به عنوان رهبر دولت جدید تاریخی انتخاب شد . آتاتورک در عین حال که اصلاحات بسیاری در این کشور انجام داد، جوانب مختلفی از اندیشه، فلسفه، آداب و رسوم و فرهنگ غربی را نیز وارد این کشور کرده و و شکل جدید و کنونی دولت ترکیه را پایه گذاری نمود. دانشجویانی که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل در ترکیه هستند می توانند در بعضی از دانشگاه های پژوهشی ترکیه مانند دانشگاه بغازیچی استانبول و دانشگاه فنی خاورمیانه با انجام پروژه های پژوهشی حقوق دریافت نمایند.

اتباع کشورهایی که روابط دیپلماتیک خوبی با ترکیه دارند از دریافت ویزا برای ورود به این کشور معاف هستند. گفته میشود که سلطان سلیم برای مقابله با شیعیان و طرفداران اهل بیت(ع) به سوی بکتاشیها روی آورد و با ملاطفت و مهربانی با آنان پرداخت، او همچنین «شیخ الاسلام ابن کمال» را واداشت که فتوایی بر ضد قزلباشها صادر کند و پس از صدور این فتوا، دستور قتل افراد زیادی را صادر کرد و پس ا ز آن، به فکر جنگ با شاه اسماعیل افتاد. اما شرط اصلی تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی، داشتن مدرک زبان انگلیسی (TOEFL ا IELTS ) می باشد.

اگر متقاضی فاقد مدرک زبان باشد ابتدا باید دوره زبان انگلیسی را در دانشگاه مربوطه طی کند تا بتواند مدرک زبان را اخذ نماید و بعد از آن می تواند دوره تحصیلی خود را آغاز نماید. برای مطالعه مقطع دکترا دانشجویان در ابتدا باید مقطع کارشناسی ارشد را گذرانده باشند. بر اساس قانون No 6735 که اخیرا تصویب شده است دانشجویان خارجی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می توانند کار همزمان با تحصیل در ترکیه داشته باشند. فرایند پذیرش از دانشگاههای ترکیه کاملا ساده است و متقاضیان خارجی معمولا باید دارای دیپلم دبیرستان بوده (به منظور اقدام برای دوره کارشناسی) و یا دارای مدرک چهارساله دانشگاهی (به منظور تحصیل در مقطع کارشناسیارشد) باشند؛ در غیر اینصورت باید مدرک معادل را از کشور خود دریافت کنند.

تقاضانامه و هر مدرک اضافی باید پیش از موعد مقرر ارسال گردد؛ این تاریخ معمولا اول آگوست میباشد. این مراحل باید به درستی و پشت سر هم انجام گیرد تا در نهایت منجر به اخذ ویزای ترکیه شود. تصویربرداری سریال تلویزیونی «راز ناتمام» به کارگردانی و تهیهکنندگی امین امانی در کشور ترکیه به پایان رسید. نیروی تولیدی توسط این سد انرژی مصرفی ۴۰۰.۰۰۰ نفر را تامین می کند که به عنوان بزرگترین منبع تولید انرژی الکتریکی در استان کارامان و ۳۱ امین منبع تولید انرژی الکتریکی در ترکیه است. منبع عکس: سایت jetsetter.comاز مهمترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت تور ترکیه در تابستان ۱۴۰۰، نوع پرواز، کیفیت هتل و نوع تور هستند.

سایت های تاریخی بسیاری از قبیل خرابه های Ephesus و از دوران امپراطوری روم در این کشور وجود دارد. متقاضی برای دریافت ویزای الکترونیکی ترکیه باید به وب سایت E-VISA مراجعه کند. چه کسانی به اخذ ویزای ترکیه نیاز دارند؟ اما برای دریافت ویزای لیبل دار ترکیه باید پس از فراهم کردن مدارک لازم (مدارک مورد نیاز با توجه به نوع ویزا متفاوت است) به سفارت یا کنسولگری ترکیه در محل اقامت خود مراجعه کند.

تعیین کنید که قصد دریافت چه نوع ویزایی را دارید هدف شما از سفر به ترکیه، نوع ویزای مورد نیاز شما را تعیین میکنید. شما با اخذ ویزای کار در رشته های پزشکی و جراحی میتوانید بیشترین درآمد را داشته باشید. با این وجود، کشاورزی هنوز یک چهارم از اشتغال را به خود اختصاص داده است. کشور ترکیه به سبب داشتن جمعیت زیاد، بازار خوبی برای انواع مواد غذایی است و فرصت بسیار خوبی برای بازرگانان ایرانی به وجود آورده است تا بتوانند کالای ایرانی را وارد این کشور کنند.

از نظر جمعیت و اهمیت شهرها برای مردم ترکیه به ترتیب این شهرها قرار دارند: استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا، آدانا، غازی عینتاب، قونیه و چانکایا. همانطور که پیش تر اشاره کردیم، مدارکی که متقاضی به اداره کار ترکیه ارائه میدهد با مدارکی که کارفرما ارسال میکند متفاوت خواهد بود. با کمک این ویزا افراد میتوانند حداکثر ۳۰ روز در ترکیه اقامت داشته باشند. بهترین زمان برای اخذ ویزای ترکیه حداقل ۳۰ و حداکثر ۶۰ روز پیش از تاریخ سفر است.

البته قیمت ها از شهری به شهر دیگر و با توجه به موقعیت و مشخصات خانه متفاوت است. پنج بار در روز در سراسر استانبول اذان از بلندگو پخش می شود و از مناره ها در سراسر شهر مؤمنان به نماز دعوت می شوند . به عنوان مقدمه در اسلام، پنج وظیفه اساسی برای یک مسلمان وجود دارد. چنانچه قصد دارید بیش از ۹۰ روز در ترکیه بمانید، باید برای اخذ مجوز اقامت ترکیه به اداره مهاجرت استانی ترکیه مراجعه کنید.

در تور زمینی با قطار برای رسیدن به شهرهای استانبول و آنتالیا باید بخشی از مسیر را با اتوبوس طی کنید.تور زمینی ترکیه با اتوبوس تنوع بیشتری دارد و اتوبوسها از پایانههای غرب و بیهقی در تهران بهسمت کشور ترکیه راهی میشوند. البته همچنان مرزهای زمینی ایران و ترکیه بسته بوده و فقط مسافران از طریق مرزهای هوایی امکان انتقال به ترکیه را خواهند داشت. اگرچه تعداد دانشجویان ساکن در اتاق ها متغیر است ، اما بسته به تعداد افراد در اتاق ممکن است قیمت ها کم یا زیاد شود.

هزینه خوابگاه های دانشگاه بسته به هر دانشگاه متفاوت است. مریم اوزرلی را اغلب ایرانی ها با نام خرم سلطان می شناسند، بازیگر سرشناس ترکیه ای که در بین مردم از محبوبیت خوبی هم برخوردار است. شاید جالب باشد بدانید که در کل در کشور زیبا ترکیه کلنفقط ۳ اپراتور تلفن همراه وجود دارد که با نام های ترکسل وودافون ( بین المللی ) و آوِا به مسافرین عزیز خدمات ارائه می کنند و اینکه باید بدانید که در این میان، سیم کارت ترکسل محبوبیت و کیفیت بیشتری دارد. ویزای ترکیه مجوزی برای ورود به ترکیه و اقامت در ترکیه برای یک دوره زمانی خاص است.

دیدگاهتان را بنویسید