سوالات متن مطالعات نهم درس 1 تا 12 :: کنکوری سلام

برخلاف سایر نقاط اعماق دریا، نواحی اطراف یک برونراه آب گرمایی از نظر زیست شناختی حاصلخیز است، و غالبا میزبان اجتماعات پیچیده زیست شناختی است که از طریق مواد شیمیایی که در مایعات خروجی از برونراه حل میشوند، تغذیه میگردند. 3-بالا آمدن مواد مذاب :گاهی مواد مذاب (ماگما) از سمت گوشته به طرف پوسته حرکت میکنند و به آن فشار وارد می آورند. ماجرا از اینجا آغاز می شود که جیک به خاطر فرار کردن از یک حیوان درنده از هلکوپتر تحقیقاتی جدا می شود، زمانی که وارد قلمرو ناوی ها می شود نی تری قصد کشتن او را دارد که یک دانه ی درخت مقدس روی تیر او می نشیند.

او اُزبک ها و عثمانیان را شکست داد و تا پشت مرزهای ایران عقب راند . اگر باور داشته باشیم که آواتار فیلم بسیار دیدنی ای است، اما این را هم باید بپذیریم که افکار خطرناکی پشت آن قرار دارد. به این ترتیب که اگر درجه حرارت مخزن در عمق مذکور بیش از 2OOC باشد آن را حرارت بالا می نامند. اصطلاح زمین گرمایی ترجمه واژه Geothermal است که ریشه یونانی داشته و از کلمات Geo به معنای زمین و Therme به معنی حرارت تشکیل شده است. وقتی رومیها اخترشناسی یونانی را مطالعه کردند، نام خدایان خود را بر روی سیارات نهادند: مرکوریوس (به جای هرمس)، ونوس (آفرودیت)، مارس (آرس)، ژوپیتر (زئوس) و ساتورنوس (کرونوس).

دیدگاه فلسفی اندیشکده ایرانزمین ترکیبی است از «فلسفه تحلیلی» و «فلسفه ساختارگرا» ی «زروانی-مهری»، اما اولویت را به «فلسفه تحلیلی» مبنی بر استدلال های منطقی و مجرد ریاضی می دهد و «منطق ریاضی» را بهترین ابزار بیان «منطق فلسفی» یا «فلسفه منطق» می داند. میدان کشف شده بر قله یک کوه در اعماق اقیانوس اطلس واقع است و شامل یک برونراه عظیم 18 طبقه ایست که بلندترین خروجی آب گرمایی است که تا کنون دیده شده است.

یک خروجی یا برونراه فورانی آب گرمایی عبارتست از شکافی در سطح سیاره زمین که ممکن است در کف دریا واقع شده باشد، و از آن روزنه آب جوشان مرکز زمین را با فشار به بیرون فوران میدهد. انديشكده ايرانزمين «ساينس» را مطالعه ابجكتيو اشيا مي داند و قائل به تكرارپذيري تجربه هاي علمي است اما «دانش و علم» را با «نولج» برابر مي داند كه مجموعه اي از دانسته ها و اگاهيهايي هستند كه بگونه ابجكتيو درستي يا نادرستي انها بررسي نشده است و لزوما تكرار پذير نيستند و لزوما با حقيقت تطبيق ندارند. با وجود برنامهنویسی خاص او و نقطه ضعفش در برابر پلهها، Claptrap تبدیل به بخشی مفید از عملیات شکار گنجینه میشود.

خانم پروفسور کِلی در این مورد میگوید : ” استقرار اکثریت اعضاء یک تیم علمی اقیانوس شناسی در روی خشکی کاریست که هرگز تا کنون امتحان نشده بود. عملیات اکتشافی 23 ژوئیه تا اول اوت بیانگر بازگشتی به میدان برونراهی شهر گمشده است که ابتدا در سال 2000 در حین یک گشت دریایی توسط بنیاد ملی علم ایالات متحده کشف شد. این سیاره بسیار پر نور است و به دلیل نزدیکی به خورشید بسیار دمای بالایی دارد و داغ است، بنابراین در آن نمی توان زندگی کرد. یک گلخانه به پرتوهای پر انرژی خورشید اجازه ورود می دهد ولی از خروج گرما جلوگیری می کند.

طبق محاسبه ها، مشخص شده است که انرژی حرارتی ذخیره شده در 11 کیلومتر فوقانی پوسته زمین معادل پنجاه هزار برابر کل انرژی به دست آمده از منابع نفت و گاز شناخته شده امروز جهان است. مدار عطارد یکی از ناپایدارترین مدارهاست که نه تنها سرعت حرکت و فاصله آن از خورشید، بلکه خود موقعیت را نیز تغییر می دهد. جرأت و طبیعت جسور و بی باک این سیاره را ارضا می کند.

به این ترتیب، فراماسونر فکری میآموزد چگونه معبد روحانیاش را بنا نهد، به همان گونه که پیشینیان کارگرش (عملی) این آموزهها را اجرایی میکردند و معابد مادیشان را بنا مینهادند. اندیشکده ایرانزمین معتقد به «انقلاب ایرانی» در حوزه های هستی شناسی و جهان بینی و فلسفی ایران و تغییر ارزش های اجتماعی و تغییر جهت تمدنی از توحش عربی به ابر تمدن هندوایرانی و اروپایی است و این انقلاب ایرانی را ضامن اجرایی رنسانس ایرانی می داند. بار مصرفی در مجاورت توربین قرار داشته و بار مصرفی به شبکه نیز متصل است. همچنين شايان ذكر است كه اين براي نخستين بار است كه يك مكتب ايرانگرايي با چهارچوب و بر پايه جامعه شناسي و فلسفه مدرن با نام انديشكده ايرانزمين عرضه مي شود و نیز براي نخستين بار يك مكتب ايرانگرايي بر پايه نظريه تمدني ساموئل هانتينگتون سازماندهي شده و به ايرانيان تقديم مي شود.

انديشكده ايرانزمين بر پايه نظريه رضا هازلي ( كي اشكان اردلان افشارنادري) مي پذيرد كه حد زمان اگر به سمت بي نهايت ميل كند تبديل به انرژي مي شود. انديشكده ايرانزمين، تئوري ابرريسمان را به عنوان تئوري همه چيز مي پذيرد و باور دارد كه اين تئوري ، دستگاه فكري متحد كننده تئوري كوانتمي و تئوري نسبيت است. از اينرو افزودن هيچ پسوند و پيشوندي را به ساينس نمي پذيرد اما تنها پسوند و پيشوندها را براي انديشيدن فلسفي كه روشي سابجكتيو است مجاز مي داند.

نحوه پیدایش سیاراتتقریباً 5 تا 6 میلیارد سال پیش، یکی از ابرهای گازی و غباری دیسکی شکل کهکشان بزرگ ما (کهکشان راه شیری) شروع به فروپاشی به سمت مرکز کرد و به تدریج خورشید فعلی را تشکیل داد. در روم باستان آنرا با سیاره کیوان در ارتباط می دیدند اما پس از مدتی هم در ایران باستان و هم در روم باستان خورشید را سمبل آن دانسته اند در صورتی که در آغاز میترا نه خود خورشید که روشنایی ارغوانی پیش از طلوع خورشید در بامدادان بوده است.

حالا او درحالی که بارانِ آتشِ جهنمیاش را روی سر گردهمایی ریکها سرازیر میکند (تصویر پایین)، در چهرهاش هیچ نشانی از هیچ احساسی دیده نمیشود؛ نه خشم، نه تنفر، نه اراده، نه اندوه و نه حتی ناامیدی. مدیر انجمن نجوم آماتوری ادامه داد: مقابلههای این سیاره هنگامی رخ میدهد که زمین بین بهرام و خورشید قرار دارد و تقریباً هر ۲سال یکبار این اتفاق میافتد. هر وضعیت امور یک هستی ضروری است و در جهان بالفعل وجود دارد ولی هر وضعیت اموری محقق نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید