روز جهاني نجوم با شعار «زمين، تنها سياره براي زيستن»

آشنایی با این اجرام می تواند دید و نگرش ما را به عالمی که در آن زندگی می کنیم متحوّل سازد و ما را در حل بسیاری از مسایل و مشکلات جوامع بشری یاری رساند. در حالی که هر کدام از آنها به شهری از ایران سفر کرده اند و درگیر کار خود هستند، از دست دادن گوشی هایشان برای آنها دردسرساز می شود و آنها ناخواسته از مشکلات کاری و شخصی زندگی یکدیگر باخبر می شوند و سعی می کنند آنها را حل کنند. کمک به شرایط اقلیمی زمین نیازمند تغییر در سطح اجتماع و نگرش مردم است که بعید هم نیست پس از عبور از بحران فعلی (کرونا) شاهد آن باشیم.

سال ها بعد آنها در حالی که صاحب پسری هم شده اند زیر درختی زندگی می کنند و از دزدی دست می کشند. درست کمتر از 15 سال بعد زحل در نقطۀ مقابل مدار خود قرار دارد، در حالیکه حالا قطب جنوب آن به سمت خورشید کج شده است. در آمریکا عده ای از متخصصین و ثروتمندان انتخاب شده اند تا به پناهگاهی در منطقه گرینلد در قطب که از جنگ جهانی دوم باقی مانده، منتقل شوند.

پس از اجلاس روز پنجشنبه از ۲۵۰۰ ستاره شناس حاضر، تنها ۴۲۴ نفر در پراگ باقی مانده اند. هر سال سیاره ی عطارد 88 روز زمینی طول می کشد. یک روز در مشتری 10 ساعت طول می کشد و یک سال تقریباً 12 سال زمینی است. فیلمهای سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «قدمگاه»، «آسمان خراش»، «آخرین روز سال»، «شاهزاده روم»، «خانه دلفین»، «زندانی ها»، «گوشی قرمز»، «هرگز دروغ نگو»، «پیله و پروانه»، «رژیم طلایی»، «کریستوفر رابین»، «فلورا و سنجاب شگفت انگیز»، «روباه شگفت انگیز»، «گرین لند»، «لیلی با من است»، «آخر بازی»، «میراث استاد ایپ»، «گروه وینز بر فراز اورست»، «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد»، «آشوب متحرک»، «لبه پرتگاه»، «بالا رو نگاه نکن»، «با 100 تماس بگیر»، «شرلوک هولمز در فرار بزرگ»، «چهار بچه و نصفی»، «کرامبل و سند معدن طلا»، «خانم راننده»، «مزرعه باکلی»، «مردی از رودخانه برفی»، «روز هشتم»، «یک تکه نان»، «هپی خواهد گریخت»، «آپارتمان شماره 13»، «دروغگو دروغگو»، «آهسته آهسته»، «دایه مکفی»، «زندانی ها»، «معجون زمان 2»، «بامبل بی»، «آقای تشویق»، «خانه خراب کن 2»، «23 نفر»، «غریبه ها در شهر»، «بالن»، «سلسله جنگجویان»، «گرو»، «شهر موش ها»، «من و اسب آبی»، «آوای وحش»، «جاده یخی»، «مدرسه خرگوشها ـ نگهبانان تخم مرغ طلایی»، «شاهزاده روم»، «قطار دایناسور ـ جزیره ماجراجویی»، «ماهی فضانورد»، «ریون ناقلای کوچولو ـ معمای گنج»، «گل»، «رویای آبنباتی»، «بنیامین»، «سفرهای گالیور»، «سین نهم»، «گلابو سیتابو»، «دندان طلا»، «متولد سی ام اسفند»، «چای سرد»، «بهشت موازی»، «گره گشا»، «کوچه پشت کلانتری»، «ایلماه»، «زندانی ها»، «آقای هفت رنگ» و «پاستاریونی» در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه، شنبه و یک شنبه 25 تا 29 اسفند ماه از شبکههای سیما روی آنتن میرود.

در این فیلم با بازی جرارد باتلر، مورنا باکارین، اسکات گلن، دیوید دنمان و هوپ دیویس خواهید دید: ستاره دنباله دار عظیمی به زمین نزدیک شده و تکه هایی از آن به زمین برخورد کرده به گونه ای که مناطق بسیاری نابود شده اند. جذب این انرژی تابشی باعث گرم شدن جو میشود (جو زمین همچنین در اثر انتقال گرمای محسوس و گرمای نهفته حاصل از سطح نیز گرم میشود).

در سال ۲۰۰۹ نیز طی ماموریت LCROSS ناسا فضاپیمایی با برنامهریزی قبلی به سطح ماه اصابت کرد و از ذرات حاصل از برخورد ارزیابیهای میکروسکوپی به عمل آمد. بدون گازهای گلخانهای، میانگین دمای سطح زمین در حدود منفی ۱۸ درجهٔ سانتیگراد خواهد بود. بخار آب، دیاکسید کربن ، متان و اوزون مؤثرترین گازهای گلخانهای هستند. این فرایند سبب اساسی اثر گلخانهای است. در منظومه شمسی نیز جو ناهید ، مریخ و تیتان شامل گازهایی میشود که سبب ایجاد اثر گلخانهای در آنها شدهاست. اگرچه جو زحل شباهتهای زیادی به جو مشتری دارد، اما از دور یکنواخت به نظر میرسد.

این موجودات نیم میلیمتری میتوانند درخلاء زنده بمانند اما فعال نخواهند بود. در این سامانه، سیارات در مسیرهای بیضی شکل به دور خورشید گردش میکنند البته خورشید کاملاً در مرکز این مدارهای بیضوی قرار ندارد.این ستاره منبع انرژی بسیار است که بخشی از نور و گرمای آن موجب بقای زندگی بر روی کرهٔ زمین میشود. ما باور داریم که سیارک ها از فلزات گروه پلاتینیوم و فلزات دیگری که در زمین کمیاب هستند تشکیل شده اند که ممکن است درصد زیادی از آنها را روی ماه کشف کنید. شواهد زیادی در دست است که از آنچه اینترنت برای بشر خواهد ساخت و خواهد کرد، تنها مقدار بسیار اندکی به واقعیت درآمدهاست.

نام سیاره «پاندورا» است و به اسطوره اولین زن در اساطیر یونان اشاره دارد، البته پاندورا نام یکی از اقمار سیاره زحل در منظومه شمسی نیز هست و به نظر می رسد که همین امر توجیه گر نامگذاری محل مورد نظر در فیلم آواتار باشد. وی که از سوی برخی از آنها مورد آزار و اذیت قرار می گیرد، به دروغ به آنها می گوید که پدرش یکی از اعضای مافیا و فردی بسیار خطرناک است و شواهد هم به گونه ای پیش می رود که همه مردم شهر به چشم عضو مافیا به خانواده هارولد نگاه می کنند. وینی پو که یکی از عروسک های اوست، وستانش را گم کرده و تصادفا از کلبه کودکی کریس، سر از پارک روبروی خانه او در لندن در می آورد.

می توانید برای جلب حمایت عمومی از این طرح برنامه های خود را سامان دهید و از مردم در باره اهمیت این طرح صحبت کنید و یا حتی طومارهایی در حمایت از انجام این طرح تهیه کنید و آنها را به پژوهشکده رصدخانه ملی ایران ارسال کنید. عطارد در حدود 4٫5 میلیارد سال پیش هنگامی که گاز و گرد و غبار به دلیل گرانش در کنار هم قرار گرفتند، به وجود آمد و این سیاره کوچک را نزدیک به خورشید تشکیل داد.

هیچ هم جوشی هسته ایی در سیارات رخ نمی دهد؛ آنها از خود نوری ندارند و به وسیله بازتاب نور نزدیک ترین ستاره ای که در مداری گرد آن در حال حرکت هستند روئیت پذیر می شوند. در اینترنت هیچ نظارت مرکزی چه بر امور فنّی و چه بر سیاستهای دسترسی و استفاده وجود ندارد. به احتمال زیاد هیچ یک به منطقهای که در آن آب کافی برای احیا و فعال شدن وجود داشته باشد نمیرسند اما نباید خطر کنیم.

وقتی با یک تلسکوپ آماتور به زحل نگاه میکنید حلقهی آن یکتکه به نظر میرسد، اما این حلقه در واقعیت از چند قسمت تشکیل شده است. برخورد پیش رو در نیمه پنهان ماه رخ خواهد داد بنابراین نمیتوانیم آن را رصد کنیم اما فضاپیماهایی که به دور ماه میچرخند میتوانند پس از برخورد از دهانه ایجاد شده تصویربرداری کنند. پیشتر چنین اتفاقاتی رخ داده است بنابراین میدانیم که باید انتظار چه چیزی را بکشیم.

دیدگاهتان را بنویسید