در دیلمون زایمان بدون درد بود

حالا ماهی هایم به رودخانه های قاره افریقا، آبهای گرم اقیانوس هند و آبهای سرد اقیانوس اطلس جنوبی راه پیدا کردند. در آفریقای جنوبی من از بودن در فصل بهار در فصل پاییز لذت بردم، در ایران اولین روز بهار اولین روز سال نو ماست و من خوشحال بودم که در 22 ماه سپتامبر من در کیپ تاون یکی از جنوبی ترین نقاط قاره افریقا، بودم و شکوفه های درختان و گلهای بهاری را دیدم .

در غربی ترین نقطه جهان (غربی ترین نقطه امریکا) در خلیج آلاسکا در مجاورت اقیانوس کبیر شمالی، و یا شرقی ترین نقطه جهان در اقیانوس کبیر شمالی و دریای چین شرقی و یا در دریای بارنتز در شمال کشورهای اسکاندیناوی و اقیانوس منجمد شمالی نزدیک به قطب شمال و در جنوبی ترین نقطه آفریقا … من از اینکه به آفریقای جنوبی سفر کردم بسیار خوشحالم. آیین جهاد به عنوان یگانه راه مبارزه با کفر و شرک، به ویژه در مبارزه با مذهب شیعه و اولیای مقدس که در منطقه رواج دارد.

بهدلیل تحریم اقتصادی منطقه از سوی همسایگانش (ترکیه و نیز تحریمهای اقتصادی آمریکا علیه سوریه که این منطقه را نیز تحت تاثیر قرار میدهد) قیمت سوخت همراه با قیمتهای سایر کالاهای ضروری افزایش عجیبی یافته است. صالح همچنین افزود: «بعضی از مردم فقط یک وعده غذا در روز میخورند.» وی گفت: «این تغییر آبوهوا، این خشکسالی بر کل جهان تاثیر میگذارد؛ اما اینجا در این منطقه خودمختار، ذخایری برای مقابله با آن نداریم.» جنگ علیه داعش تمام بخشهای الشدادی را ویران کرد. اما اگر مرز بستر جديد رودخانه همراهي كند يكي از دو دولت قسمتي از سرزمين خود را از دست خواهد داد .

پس از رسیدن به تنگه واشی، صخرههایی بلندبالا که درست به اندازه پهنای یک رودخانه از یکدیگر فاصله دارند و آبوهوای خنک از همان بدو ورود شما را غافلگیر مینماید. از زمان شکسپیر تا به امروز، آثار او در شهرها و روستاهای بیشماری به اجرا در آمدهاند با این حال؛ داستان زندگی خود او هنوز مانند رازی سربسته باقی مانده است. بنابراین تا حد امکان باید از مصارف غیر ضرور مانند آبیاری چمن و … من از ده روزگی چشمم به طبیعت گشوده شده بوده است و تا کنون همواره در سفر بوده ام. برای من بسیار مهم بود که این سفر انجام شود چون اولین بار که در سال 1990 میلادی گذرنامه دریافت کردم به دلیل حاکمیت رژیم نژادپرستانه در آنجا من اجازه نداشتم به آنجا سفر کنم.

رودخانه خابور که از میان شهر میگذرد و در زمانهای قدیم بسیار مهم بود بهگونهای که در کتاب مقدس به آن اشاره شده، به گودالهایی از آب کدر و کثیف تبدیل شده است. تاثیرات خشکسالی در شهر کوچک الشدادی، در ۵۰ مایلی جنوب حسکه بهوضوح نمایان است. نارضایتیهایی که با تغییرات آب و هوایی تشدید میشوند، همان مواردی هستند که باعث سرخوردگی مردم شده و موجبات استخدام آنها در داعش را فراهم میآورد.» خشکسالی مداوم همچنین خانوادهها را از مزارع آبا و اجدادیشان به شهرهایی سوق داده که در آنها خدمات بیشتر اما فرصت کمتری برای امرار معاش وجود دارد.

اما سال ها در دانشگاه برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا زبان تخصصی انگلیسی و یا زبان و بیان هنر جدید تدریس کردم. با رتبه چندان خوبی وارد دانشگاه نشدم و بهترین نبودم و با معدل بالایی فارغ التحصیل نشدم، و در بسیاری از دو سالانه های نقاشی و مجسمه سازی آثارم پذیرفته نشدند، اما گاهی توجه بیشتری نصیب من شده است، با این وجود آثارم در طبیعت در زیر چرخهای ماشینهای صنعتی خرد شدند و آثار من در شهر زخمی هستند. فعالیت سامانه بارشی اخیر اگر چه بیشتر زنگ بحران را به صدا در آورد اما موجی از مسرت و خوشحالی را نیز بین مردم سراسر استان به ویژه کشاورزان ایجاد کرده است.

علت هرچه باشد؛ اما یونیسف میگوید از اواخر سال ۲۰۱۹، آبرسانی حداقل ۲۴بار مختل شده است. با اینحال، تنها شرح مختصری از وقایع خاص زندگی او در دسترس است. آثار کمی در رابطه با زندگی حرفهای شکسپیر در دسترس است و زندگی او تا حد زیادی مبهم باقی مانده است. کمیسیون شماره یک از محل مرز ثلاثه ایران و شوروی و ترکیه ( دیم قشلاق) تا آق بند و کمیسیون شماره دو از آق بند تا تازه کند ، نقطه انتهایی مرز دو کشور در ارس انجام وظیفه مي کرد .

کسی که تیشه به ریشه کشور می زند معاونت آب و خاک وزارت جهادکشاورزی است که ۸۰ درصد آب کشور را مصرف می کند. بنا بر اعلام مسئولان وزارت نیرو، طی ۳۰ سال اخیر با ساماندهی ۶۱ کیلومتری مناطق پرخطر رودخانه ارس در شمال غرب ایران ۱۲۵۰ هکتار از اراضی از دسترس خارج شده در مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان، بار دیگر به خاک ایران بازگردانده شده است. در سال جاری چهل و هشتمین اجلاس سالانه کمیسیون مشترک بهرهبرداری از آب و انرژی رودخانه مرزی ارس بین ایران و آذربایجان برگزار شد که موضوع همکاری در این کمیسیون­، سدهای ارس و میل-مغان بود که از سال ۱۳۵۱ تاکنون به صورت مشترک در حال بهرهبرداری است.

مطالعه رقابت غذایی بین گونههای مختلف ماهی بهندرت انجامشده و اکثر مطالعات، مربوط به تعیین رژیم غذایی یک گونه مشخص بوده است (6، 4، 9و 10). تاکنون مطالعات معدود و مقطعی در مورد رژیم غذایی دو گونه­ی فوق بهطور مجزا در رودخانه­های ایران انجامشده (5، 6، 7 و 9) ولی رقابت غذایی آنها موردبررسی قرارنگرفته است. باور آن سخت است که من در دوره دبستان همواره در زمینه نقاشی و کار دستی کمترین نمره ها نصیب من شده است، اگر بین خودمان میماند بهتر است بدانید که در دوره های راهنمایی و دبیرستان دو بار مردود شدم و یک بار آن فقط به خاطر یک تجدیدی در درس زبان انگلیسی بوده است.

در نزدیکی های قطب شمال تابستان برای من زمستان بود و نیمه شب همانند روز روشن … پایین بودن سطح خابور که بسیاری از کشاورزان برای آبیاری مزارع خود به آن وابسته هستند، به این معنی است که آنها مجبورند پمپهای دیزلی خود را برای دریافت همان مقدار آب، مدت بیشتری به کار اندازند. سطح ارتفاع جایروکوپتر چندان زیاد نیست. از بعد از تولد دوقلوها تا 7 سال بعد از آن هیچ اطلاعاتی در باره شکسپیر در دسترس نیست. شعبان، آن کشاورز گندمکار، میگوید: «فقط میتوانیم دعا کنیم که خداوند برایمان باران بفرستد.» او گفت که دو سال پیش مجبور شد گوسفندان خود را به قیمت پایین بفروشد، زیرا قادر به تهیه غذا و آب نبوده و نیست.

ویلیام شکسپیر در 26 آوریل سال 1564 در شهر استراتفورد انگلستان غسل تعمید داده شد. مورخان بر این باور هستند که به احتمال زیاد، شکسپیر به مدرسه جدید شاه در استراتفورد میرفته و در آنجا خواندن، نوشتن و ادبیات باستانی روم و یونان را آموخته است و از آنجا که فرزند یک مقام عالیرتبه بوده، بدون شک مشمول آموزش رایگان بوده است. از آنجا که سند معتبر و دقیقی درباره روز تولد شکسپیر در دسترس نیست، با استناد به آنچه در کلیسای استراتفورد انگلستان کشف شده، روز غسل تعمید ویلیام شکسپیر، 26 آوریل سال 1564 به ثبت رسیده است. به این ترتیب احتمالا شکسپیر متولد 23 آوریل سال 1564 است و این روزی است که به عنوان تاریخ تولد او شناخته میشود.

فرزند اول این زوج دختری به نام سوزانا بود که در 26 می 1583 متولد شد و دو سال بعد و در دوم فوریه سال 1585، صاحب یک جفت دوقلوی دختر و پسر به نامهای همنت و جودیت شدند. 2- زمین ملعون شد. کره ی زمین به همه ی چیزهایی که در اطراف آن است نیرو وارد می کند و آن ها را به سمت خود می کشد ولی ما آن را نمی بینیم.

دیدگاهتان را بنویسید