تور ترکیه زمستان 1400 ✔️ بهترین قیمت

ایرانی ها برای سفر به ترکیه نیازی به اخذ ویزای توریستی ترکیه ندارند و تنها با داشتن پاسپورت معتبر میتوانند به این کشور سفر کنند. بستگی دارد. با این حال، اجاره ماهانه ملک در یکی از کلان شهرهای ترکیه از ۱۸۰۰ لیر تا ۵۳۰۰ لیر متغیر است. پیشنهاد میکنیم مطلب «بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک» را مطالعه بفرمایید. در بالا اشاره کردیم که دریافت اقامت ترکیه با خرید خانه از مهمترین مزایای خرید ملک در ترکیه است.

آماده دیدن زیباترین بندر شوید، و با قایقهای تفریحی به خود یکلحظه زندگی را هدیه دهید. بهتر است درخواست ویزای خود را به نزدیکترین سفارت و یا کنسولگری ترکیه در محل اقامت خود ارائه دهید. مدارک مربوط به دلیل سفر شما به ترکیه مدارکی مثل نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه یا موسسه آموزشی برای ویزای تحصیلی، نامه پذیرش از بیمارستان برای دریافت ویزای درمانی و یا نامه پیشنهاد کار از کارفرمای ترکیهای برای دریافت ویزای کار.

لطفا توجه داشته باشید که ویزای الکترونیکی تنها زمانی معتبر است که هدف از سفر گردشگری یا تجارت باشد. یکی از نکات مهم که به هنگام کار در ترکیه مورد توجه است، وظیفه کارفرما در قبال حفظ ایمنی و بهداشت نیروی کار است. سپس کارفرما باید ظرف ۱۰ روز پس از درخواست متقاضی، به وزارت کار و تامین اجتماعی ترکیه (MLSS) مراجعه کند و درخواست خود را برای استخدام نیروی کار خارجی ثبت کند. قابل ذکر است که دانشجویان خارجی که در دوره کارشناسی ثبت نام می کنند، نمی توانند برای اجازه کار درخواست دهند.

غذا: تنوع غذایی در ترکیه بسیار زیاد است و تست غذای آنها برای ایرانیان آشناست و با ذائقه آنها جور است. همچنین ترکیه از شمال با دریای سیاه، از غرب با دو دریای کوچک مرمره و اژه و از جنوب غرب با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. استان قارص در شمال شرقی ترکیه یکی از محله های شیعه نشین به شمار می آید که مردمان این منطقه زبان ترکی آذری دارند. با این وجود افراد با به کار بردن برخی از راهکارها میتوانند هزینههای تحصیل و زندگی در ترکیه را کاهش دهند.

مقدار درآمد در ترکیه به سمت شغلی، مدرک تحصیلی، سابقه کار و منطقهای که شخص در آن مشغول به کار است، بستگی دارد با این وجود متوسط درآمد یک شخص در ترکیه در سال ۲۰۲۱ میلادی ۳۴۰۰ لیر در ماه است که در طول یک سال مبلغی حدود ۴۰۸۰۰ لیر (۴۸۴۶/۹۳ دلار) خواهد شد. بعد از کودتای سال 2016 ترکیه که بیش از 240 غیر نظامی، پلیس و ارتش جان خود را از دست دادند، این روز جزء تعطیلات رسمی و عمومی اعلام شد. ساعات کاری اغلب مشاغل در ترکیه از ۸:۳۰ صبح آغاز و تا ۵:۳۰ بعد از ظهر ادامه دارد.

با این حال، افراد نمیتوانند بیش از ۲۷۰ ساعت اضافه کاری در طول سال داشته باشند. حداکثر ساعت کاری در ترکیه ۴۵ ساعت در هفته است و بیش از ۴۵ ساعت کار در طول هفته اضافه کاری محسوب میشود. به هر حال قدم اول برای کار در ترکیه اشتغالیابی و دریافت جاب آفر ترکیه از یک کارفرمای ترکیهای است. داشتن یک مکان برای اقامت، یکی از مولفههای ضروری برای زندگی در ترکیه است. اسم شهر استانبول به معنی جایگاه وفور اسلام است که پس از فتح آن توسط ترک های عثمانی به این نام تغییر کرده است.

وزارت امور خارجه ترکیه ضمن محکوم کردن تخریب شدن قبرستان متعلق به مسلمانان دوره عثمانی در منطقه تراکیای غربی توسط یونان، خواستار مرمت و بازسازی آن شد. و همچنین این عید نیز با تصمیم دولت ترکیه احتمال کم و زیاد شدن دارد . مردم ترکیه با اشتیاق فراوان براساس سنتهای اسلامی و ملی خود این روزها را جشن میگیرند. این امر در حالی رخ میدهد که برخی از افراد تمایل دارند محل زندگی خود را اجاره بگیرند. مقدار اجاره خانه در ترکیه به مولفههای مختلف مثل اندازه ملک، محل ملک، تازه یا قدیمی بودن ملک و…

هزینه مورد نیاز برای زندگی در ترکیه ارتباط مستقیمی با سبک زندگی افراد و شهر محل زندگی دارد. با این وجود، امکان کاریابی در برخی از مشاغل مورد نیاز ترکیه بیشتر از سایر مشاغل موجود در این کشور است. این لوحهها در زمان سلطنت عبدالمجید با الواح مدوری که به خط ابراهیم افندی نوشته شده بود، جایگزین گردید. کیفیت آموزش در تمامی مقاطع تحصیلی این کشور نسبت به سایر کشورهای همتراز بالاتر است. آموزش رسمی در این کشور شامل پیشدبستانی، ابتدایی، متوسطه و مقاطع آموزش عالی در دانشگاه میشود. نظام آموزش ترکیه تحت نظارت وزارت آموزشوپرورش این کشور قرار دارد و نظام آموزش عالی زیر نظر شورای آموزش عالی ترکیه YOK فعالیت میکند.

این نکته را هم باید در نظر گرفت که دولت ترکیه بعضا تصمیم به کم و زیاد کردن این عید میگیرد که بستگی به روز این تعطیلی در تقویم رسمی هست. و در تقویم ترکیه به عنوان روز کودک شناخته میشود. این در حالی است که هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی در ترکیه نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی پایینتر و آزمونهای ورودی به دانشگاههای ترکیه سادهتر از کشورهای اروپایی و آمریکایی است.

با در نظر گرفتن تفاوت قسمت آسیایی و اروپایی استانبول، بخش اروپایی برخلاف بخش آسیایی وسعت کمتری دارد اما به دلیل جاذبه های تاریخی و دیدنی اش معمولا گردشگران بیشتری را به خود جذب می کند؛ از این جهت بخش اروپایی شهر شلوغ تر است و به خاطر گردشگران تا دیروقت بسیاری از کافه ها و رستوران ها باز هستند. رفتن به استانبول بدون یک گفتگوی دوستانه با افراد محلی به صرف چای، یا نشستن در رستوران ها برای صرف کباب معنایی ندارد.

یافتن خوابگاه های خصوصی در اکثر پردیس دانشگاه ها امکان پذیر است. این شهر به دلیل جاذبه های تاریخی و گردشگری بسیار زیادش سالانه تعداد بی شماری از توریست ها را به سوی خود می کشاند. هزینه زندگی در ترکیه نسبت به بسیاری از کشورهای همتراز کمتر است. از آنجا که ترکیه جزو پیمان و معاهده بولونیا است، مدارک اعطایی مراکز آموزشی آن مورد تایید بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی است. وجود دانشگاه های برتر ترکیه با آزمونهای ورودی راحت و اعطای مدارک بینالمللی، وجود امکانات رفاهی و اجتماعی همتراز با کشورهای اروپایی و هزینه کم زندگی، امکان راهاندازی راحت کسب و کار، ثبت شرکت در ترکیه و یا سرمایه گذاری در ترکیه و به دنبال آن اخذ اقامت ترکیه از این طریق؛ تنها تعدادی از مزیتها زندگی در ترکیه است.

ترکیه ۸۱ استان دارد که شرایط زندگی و کار در هر کدام از آنها با یکدیگر متفاوت است. دین اکثریت مردم اسلام است و اقتصاد این کشور بر پایه کشاورزی، گردشگری، صادرات و واردات، توسعه حمل و نقل، ساخت و ساز و… ترکیه یکی از کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) محسوب میشود. به گونهای که توانسته است در میان ۳۷ کشور عضو سازمان و همکاری و توسعه اقتصادی رتبه ۱۷ را کسب کند. آتاتورک این روز را به جوانان تقدیم کرده است. و در بین مردم ترکیه این روز اهمیت خاصی دارد . تنباکو، کتان، زیتون، جغندر قند و مرکبات مهمترین محصولات کشاورزی این کشور است.

سیستم مالیات در ترکیه از شرایط مناسبی برخوردار است. با این وجود تعدادی از شهرهای آن شرایط مناسبتری برای کار و زندگی در ترکیه دارند. شما می توانید با ورود به این صفحه، درباره روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند مشاوره کامل بگیرید. با این وجود هزینه ماهانه زندگی برای یک خانواده چهار نفره در ترکیه بدون در نظر گرفتن اجاره ملک نزدیک ۱۵ هزار لیر است. قیمت ملک در شهرهای مختلف ترکیه متفاوت است. اما برای نمونه اگر بخواهیم مهمترین مقاصد برای تجربهی سفر به شهرهای ساحلی را برایتان لیست کنیم باید از تور آنتالیا، تور کوش آداسی ، تور بدروم ، تور مارماریس ، آلانیا و فتحیه اسم برد.

خرابه های به جا مانده از فرهنگ رومی کنار مجسمه های ساحلی مدیترانه ای، کلوب های شبانه میان ساختمان های چندصد ساله و همچنین مساجد و مراسم دعا همگی ترکیب جالبی ایجاد کرده اند. اگر سفری کوتاه مدت یا یک تعطیلات را برای ترکیه برنامه ریزی کرده اید قبرس، لبنان، ارمنستان، فلسطین، بلغارستان، اردن، مولداوی و عراق را هم به لیست تان اضافه کنید. درود ، جوان موزیک برای شما عزیزان گلچین آهنگ های شاد و غمگین ترکیه ای جدید و قدیمی 2022 را فراهم کرده است . همچنین هزینه ماهانه زندگی یک نفر بدون در نظر گرفتن اجاره ملک ۴ هزار لیر برآورد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید