آبشار مرموزی که غیب میشود!

البته برای دیدن آبشارها باید کمی کوهنوردی و جنگلنوردی کنید. معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی رهاسازی فاضلاب های خانگی، صنعتی و ورود سموم کشاورزی را مهمترین مشکل رودخانه اترک اعلام کرد و اظهارداشت : باید برای جلوگیری از آلودگی رودخانه تمام عوامل آلودگی اعم از ورود سموم کشاورزی، فاضلاب خانگی و صنعتی جمع آوری و با عوامل آن نیز برخورد شود و این کار از دغدغه های محیطزیست محسوب می شود. نمونه ها توسط ابزار کوادرات با چشمه ریز کمتر از نیم میلی متر جمع آوری و در ایستگاه های مختلف در سه بار تکرار به صورت تصادفی شمارش شدند.

آب رودها را در پشت سد یا استخر های بزرگ جمع می کنند ابتدا گل و لای آن را می گیرند ، سپس مواد میکروب کش به آن اضافه می کنند . جنوب استان فارس و هرمزگان: رودخانه های این حوضه عمدتاً از ریزش باران تغذیه میشوند و ذوب برف در تأمین آب آنها اثر چندانی ندارد، به همین جهت این رودخانه ها بیشتر حالت سیلابی دارند و حجم آب آنها از میزان بارندگی سالانه که بیشتر در پاییز و زمستان ریزش میکند، پیروی مینماید.

در واقع بعد از ورود به مترو مشهد باید در ایستگاه سه راه خیام از مترو پیاده بشوید و به ابتدای بلوار خیام بروید و در اینجا این امکان را دارید که به راحتی با استفاده از سیستم های حمل و نقل عمومی که به سمت منطقه گردشگری سپاد میروند خود را به پارک ساحلی آفتاب برسانید و یک روز دلچسب را شروع کنید. قطره های ریز و درشت باران ، بر گونه و لب هایم می خورند و من با چتر رنگارنگم در زیر قطرات باران می دوم و پاهایم را در چاله های پر شده از قطرات باران میزنم و آب را به همه سو پخش میکنم.

فراتر از همه ی این ها، معمولا در ادیان مختلف مرگ امری است که انسان را بی واسطه با خدا یا حقیقت نهایی مواجه می سازد. البته اینجا در همه فصلها زیباییهای خودش را دارد. پدیده جزر و مد روی این رود تاثیر قابلتوجهی دارد و باعث تغییر عمق آن از ۹ تا ۱۵ متر میشود.اروندرود متشکل از رودهای دجله، فرات و کارون است که در شهر قرنه به یکدیگر میپیوندد. من و تو بسیار به هم شبیهیم اگرچه عمر من طولانی و عمر تو در یک چشم به هم زدن به پایان می رسد اما من بیشتر از تو گذر عمرم را حس می کنم و تو بیشتر از من در بی خبری به سر می بری!

وینه را که خوب گشتید، سوار ماشین شوید و مسیرتان را ادامه بدهید. میتوانید در جنگلهای سیاه بیشه استراحت کنید و بعد که انرژی گرفتید، دوباره راهتان را ادامه بدهید. با بازدید از این منطقه طبیعی، امن، بکر و حفاظت شده میتوان آرامش و سکوت و زیبایی را تجربه نمود. آبشار شیطان یک آبشار دوقلو است که در ادامه رودخانه برول در پارک سی آر مگنی وجود دارد.قسمت شرقی این آبشار مانند هر جای دیگری به دریاچهای در پایین آن میریزد، اما نکته عجیب این میباشد که قسمت سمت چپ این آبشار در حفرهای ریخته و ناپدید میشود.افراد زیادی از این ماجرای عجیب شوکه شده اند تا جایی که محققان زیادی به این منطقه آمده و روی آن تحقیق کرده اند.

در انتها حتما این نکته را در نظر داشته باشید که انتخاب یک برند مطمئن و با کیفیت در حوزه تولید و پخش آب معدنی و آب آشامیدنی می تواند شما را به هدف مطلوبی که در نظر دارید یعنی سلامتی برساند. یا این که برای کشف جاهای بکر شمال، نیاز به کوله و تجهیزات داشته باشید. یکی از عادات جالب این قایق سواریها این است که سرنشینان هر قایق برای سرنشینان قایقهای دیگر یا مردم روی پلها و کنار رود دست تکان داده و با جیغ و فریاد خوشحالیشان را با بقیه به اشتراک میگذارند. بعد از دیدن خود روستا، حتما به درخت قدیمی شهرستانک سر بزنید.

کندوان جای دیدنی دیگری است که سر راهتان میبینید. خوب است که در شمال گردی از شهرستانک هم دیدن کنید. جاده چالوس خلوتترین راه برای رفتن به شمال نیست، اما زیباترین مسیر به شمار میآید. ما برای رفتن به شمال، جاده چالوس را پیشنهاد میدهیم. شهرستانک به خاطر طبیعت بکری که دارد، بین گردشگرها معروف است. براي تحقق اين ويژگي مهم, رودخانه به چند لوله جريان که داراي دبي مساوي ولي با مشخصه هاي هندسي متفاوتي اند تقسيم مي شود.

فیلم سینمایی جدید شرلوک هولمز در فرار بزرگ به کارگردانی متیو چاو، پنجشنبه ۲۶ اسفند ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش میشود. در روستا میشود نیم ساعتی توقف کرد و از طبیعت بکر آن لذت برد. ولی این کار لذت خاصی دارد. این رود ۱۰۷۲ کیلومتر طول دارد و از طولانیترین رود داخلی ایران، یعنی کارون طولانیتر است. این شرکت پروژههایی را در هائیتی و عربستان سعودی اجرا کرده است. اهالی وینه غریبهها را به روستا راه نمیدهند. آخرش هم چند ساعت در ترافیک گیر میکنند و بعد با کلی خستگی به شمال میرسند.

اصلا چرا همیشه باید این شکلی شمال برویم؟ بسیاری از ساکنان شرق پایتخت، کمرد را فقط بهعنوان یک منطقه صنعتی بسیار بزرگ میشناسند؛ اما باید بدانید کمرد نام یک روستای بسیار زیبا و دیدنی است. اگر از تهران حرکت میکنید، باید بدانید که حدودا 200 کیلومتر راه در پیش دارید. وقتی دنبال شمال گردی متفاوت هستید، آماده کردن وسایلتان هم باید متفاوت باشد. میشود دفعه بعد یک سفر جدید داشت، یک شمال گردی متفاوت. همین چیزها است که شمال گردی این دفعه را متفاوت میکند.

خب، از همان اول که در جاده چالوس میافتید، میتوانید شمال گردی متفاوتتان را شروع کنید. بعد از دیدن شهرستانک؛ دوباره به جاده چالوس برگردید. آب تیره و به رنگ خاکستری می شود . در کنار رودخانه ارم و بالاتر از آبشار لیدر صخره سنگی بزرگ طلایی رنگ واقع شده است و نیز به خاطر دره و مناظر اطراف از جذابیت ویژه ای برخوردار است . پیچ و خمهای زیبای جاده را که رد کردید، به کندوان میرسید. کمی بعد به آبشار زیبای هفت چشمه میرسید.

خیلیها به خاطر پاییز زیبای روستا به شهرستانک میآیند. نتایج شبیه سازی این تحقیق نیز نشان داد که بردارهای چرخشی و گردابه های جریان بالادست آبشکن ها نسبت به پایین دست آنها بزرگتر هستند و به طور کلی با حرکت به سمت پایین دست این سری آبشکن ها، ابعاد گردابه ها کوچکتر می شوند از طرفی میزان سرعت و تنش برشی در پایین دست آبشکن ها نسبت به بالادست آنها بیشتر است و میزان سرعت جریان با حرکت به سمت پایین دست سری آبشکن ها کاهش می یابد.نتیجهگیری: نتایج این تحقیق نشان داده که برای دبی مشاهداتی (47 متر مکعب بر ثانیه) و دبی با دوره بازگشت کمتر از 25 سال، آبشکن ها اثرات موضعی بر انحراف جریان و همچنین جلوگیری از پیشروی جریان رودخانه به کرانه سمت چپ دارند لذا آبشکن ها نمی توانند سیل های با دوره بازگشت کمتر از 25 سال را به سمت ساحل شرغی انحراف دهند چونکه تراکم بسیار زیاد پوشش گیاهی و ضریب زبری بالا در ساحل شرقی، امکان ورود جریان با دوره بازگشت زیر 25 سال را نمی دهد.

دیدگاهتان را بنویسید